You are here:

Asansör CE Belgesi ücretleri nasıl değişecek?

2022 yılının başından itibaren Asansörler için CE belgesi düzenleyen belgelendirme firmaları fiyat artışına gitmişti. Piyasada şaşkınlıkla karşılanan bu durum uzun süreden beri devam eden fiyat rekabetine karşı firmaların tepkisi gibi görünüyordu.  Mart ayı itibarıyla fiyat rekabetinin yeniden ön plana çıktığı ve bu nedenle fiyatların aşağıya doğru gittiği anlaşılıyor. 

Hangi fiyat doğru?

Serbest piyasa şartlarında fiyatların farklılaşması ve rekabetin tüketicinin avantajına düşmesi beklenir. Aynı kalite şartlarında benzer hizmet sağlandığında bu durum olumlu karşılanabilir. Fakat günlük hayatımızın ayrılmaz parçası haline gelen asansörlerin denetimlerinin eksik yapılması nedeniyle, diğer bir deyişle “hizmetten çalarak” ücretlerin azaltılması tüketicinin avantajına olmamaktadır. 

Asansör montajcılarının ve bunlara hizmet sunan danışmanların en ucuz fiyatı veren, kontrolleri daha az yapan firmaları tercih etme eğiliminde oldukları görülüyor. Hatta bazı belgelendirme firmalarının kontrollere gitmediği bile konuşuluyor. Bu durumda fiyatlar daha aşağıya doğru çekiliyor.

Kısaca söylemek gerekirse, doğru fiyatı kontrolleri eksiksiz yapan firmalar veriyor.

Fiyatlar hangi seviyede?

Piyasada sıklıkla kullanılan Modül G ücretleri 1700 TL +KDV seviyesinden 750 TL+KDV seviyesine kadar düştü. Firmalar bazında değişimler bu iki rakam arasında değişiyor. Ortalama fiyat 1200 TL civarındadır.

Fiyatlar daha da düşecek mi?

Sektörün yoğun çalışan danışmanları Modül G belgelendirme fiyat ortalamasının 1000 TL’nin altına kadar gerileyeceğini söylüyorlar. En azından Temmuz 2022’ye kadar bu eğilimin değişmesi beklenmiyor.

 

Uygun fiyatı, doğru hizmeti bulmak zor değil

Bizim işimiz sizin için çalışmak ve çıkarlarınızı korumaktır. Değişken fiyatlardan ve bilgi kirliliğinden sizi kurtarıp, doğru ve uygun hizmeti almanızı sağlıyoruz. Asansörlerinizin eksiksiz, doğru belgelendirmesi için bize ulaşabilirsiniz.
EN UYGUN FİYATI ALMAK İSTİYORUM

diğer yazılar

KENDİ KULLANIMI İÇİN İMAL EDİLEN MAKİNELERDE CE

CE işaretlemesi ile yükümlülükler sadece satılan makineler için olmalı gibi bir algı vardır. Oysaki Makine Emniyeti Yönetmeliğinin kapsamı daha geniştir. Kendi kullanımı için makine imal edenlerin de CE işaretlemesi yapması gerekir. Bu yazımızda az bilinen ya da fazla önemsenmeyen bu konuyu ele alıyoruz. Öncelikle, Makine Emniyeti Yönetmeliğindeki ilgili tanımlara bakalım. Tanımların özetleri şu şekildedir: “İmalatçı,…

ESPE Ölçümü

ESPE Ölçümü nedir? Makinelerde güvenliği sağlamak için elektronik hassas koruyucu cihazları (ESPE) sıklıkla kullanıyoruz. Bu cihazlar şunlardır: Işık perdesi Alan tarayıcılar Basınca duyarlı paspaslar Çift el kumandaları Siviçli kapılar Bu cihazların temel amacı tehlike bölgesine erişimi kısıtlamaktır. Eğer tehlikeli hareket varsa bu cihazlar aktiftir. Tehlike bölgesine giriş tespit edilirse en kısa sürede hareketi durdurma sinyali…

Kaldırma aksesuarlarının güvenli çalışma katsayıları nedir?

Kaldırma operasyonlarında kullanılan aksesuarların güvenli olması kritik bir öneme sahiptir. Kaldırma makinesi her ne kadar güvenilir olsa da uygun olmayan sapan, zincir vb aksesuar kullanıldığında iş güvenliği tehlikeye girebilir. Bu nedenle 2006/42/AT Makine Emniyeti Yönetmeliği içinde kaldırma aksesuarlarına özel önem verilmiştir. Aşağıda yönetmelikteki tanımlanmış şartları bulabilirsiniz. Kaldırma aksesuarları ve bunların aksamları kullanılacakları uygulamalara bağlı olarak…

2023 CE Belge ücretleri

2023 yılında CE belge ücretleri nasıl olacak? CE belge ücretlerinin nasıl değişeceği ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. CE belgelendirme hakkında daha geniş bilgi almak isterseniz buraya tıklayın. 2023 yılında fiyat güncellemelerini sıklıkla göreceğiz. Firmalar personel, yakıt, konaklama vb. giderlerini karşılayabilmek için daha dinamik bir fiyatlama yapacaklar. Her sektörde olduğu gibi fiyatları belirleyen esas parametre arz-talep…

diğer hizmetler

CE BELGELENDİRME
Hizmetlerimiz

Makine ve Basınçlı Kaplar için CE Belgesine ulaşmak çok kolay

DAHA FAZLA BİLGİ

ISO BELGELENDİRME
Hizmetlerimiz

Kalitenizi kanıtlayın

DAHA FAZLA BİLGİ