EAC BELGESİ

Avrasya Ekonomik Birliği ülkelerine ihracat için belgenizi uygun fiyata alın.

ZOR DEĞİL

EAC Belgesini hızlı ve kolayca alabilirsiniz. Yanınızdayız. 

RUSYA PAZARINA ULAŞIN

EAC Belgesi ile Rusya, Belarus, Kazakistan, Ermenistan, Kırgızistan pazarlarına ulaşın.

TEKLİF ALMAK İSTİYORUM

EAC BELGESİ NEDİR?

EAC belgesi veya tam adıyla “Eurasian Conformity (EAC) Belgesi”, Avrasya Ekonomik Birliği ülkelerinde satılan birçok ürüne uygulanan bir uygunluk belgesidir. Avrasya Ekonomik Birliği ülkeleri arasında Rusya, Kazakistan, Belarus, Ermenistan ve Kırgızistan yer alır.

Bu belge, ürünlerin Avrasya Ekonomik Birliği ülkelerinin teknik düzenlemelerine uygun olduğunu doğrulamak için verilir. Ürünlerin güvenlik, sağlık ve çevre açısından uygunluğunu gösterir.

EAC BELGESİNİN ANLAMI NEDİR?

TR CU (EAC) Gümrük Birliği Sertifikasyonu eski bilinen resmi sertifika olan GOST Sisteminin yerine geçmektedir. Bu sertifika; Gümrük Birliği Ülkelerince ithal edilen ürünlerin mevcut yasa ve teknik regülâsyonlara uygun olduğunun belgelendirilmesi anlamını taşımaktadır.

EAC BELGELERİNİ KİM DÜZENLER?

EAC belgeleri, Avrasya Ekonomik Birliği’nin beş üyesinin (Rusya, Belarus, Kazakistan, Ermenistan ve Kırgızistan) ilgili kurumları tarafından akredite edilmiş bağımsız EAC sertifika kuruluşları ve laboratuvarları tarafından verilir.

EAC DEKLERASYONU / BEYANI NEDİR?

EAC Deklarasyonu veya EAC Beyanı, Avrasya Ekonomik Birliği’ndeki teknik düzenlemelerin asgari gerekliliklerine uygunluğunu beyan etmektir. Bu beyan, EAC Belgesinin aksine üretici veya ithalatçı tarafından yapılır. Gerekli tüm test ve analizler üretici firma tarafından yapılmaktadır. EAC Deklarasyonu, gümrük birliğine üye bir devletin akredite bir belgelendirme kuruluşu tarafından EAEU’nun birleşik siciline kaydedilmelidir.

EAC BELGESİ HANGİ ÜLKELERDE GEÇERLİDİR?

EAC belgeleri Avrasya Ekonomik Birliği’ni oluşturan Rusya, Belarus, Kazakistan, Ermenistan ve Kırgızistan ülkelerinde geçerlidir.

EAC BELGESİ NE KADAR ZAMANDA ALINIR?

EAC belgelerinin temin süresi ürünlerde test yapılıp yapılmayacağına göre değişmektedir. Eğer test yapılmayacaksa 3 gün içinde temin edilebilir.

EAC BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

EAC belgesi için gerekli evrakların ne olduğunu ürüne göre sizlere bildiriyoruz. Genel olarak;

  • Yerel temsilci ile yapılmış sözleşme
  • Ürün teknik bilgileri
  • Gerekli ise test raporları
  • Varsa ISO belgesi

EAC BELGESİ İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

EAC Belgesi almak istiyorsanız ürünün HS kodu ve teknik broşürünü bize göndermeniz yeterlidir. Size hemen gerekli evrak listesini, yapılacak işlemleri ve ücret bilgisini paylaşıyoruz.

EAC BELGE ÜCRETLERİ NEDİR?

EAC Belgesinin veya EAC Beyanının ücretleri ürün ile ilgili teknik düzenlemelerin kurallarına göre değişkenlik göstermektedir. Rusya pazarı dil nedeniyle tam olarak bilinmediğindeen EAC Belgeleri veya EAC beyan ücretleri çok fazla olabilmektedir.  EAC belgeleri için asgari ücret 500 Euro’dan başlamaktadır.

Full Kalite olarak ihracatınıza destek olmak için size en uygun fiyatla EAC Belgesi veya EAC Beyanı sunuyoruz. Bizden fiyat almadan EAC belgesi almayın.